Půjčovna dodávek je nejvíce vytížená v létě

Dodávky se na dovolenou využívají poměrně často, potvrzují to některé renomované půjčovny dodávek Rentcarservice nejen na základě zákaznických referencí, ale i dle vlastních statistik. Vozidla bývají rozebrána především v období letním, tedy od června do září, a pokud máte zájem takto vycestovat i na pár dnů, plánujte rezervaci raději s předstihem alespoň dvou týdnů.

krajina u Břeclavi

Jízda v jednom voze, který pojme všechna potřebná zavazadla, je atraktivní především pro mladé zájemce, kteří se rádi pohybují nezávisle na hromadných dopravních prostředcích, a pokud možno pohromadě. Pronájmy jsou výhodné pro početnější skupiny, kdy se cena služby rozpočítá na osobu, a zároveň je možné vůz využít jako zázemí pro stanování v kempech.

Kempování s dodávkami se také stalo současným hitem ze dvou důvodů – jednak nejste omezováni hotely a penziony, kdy některé z nich z obav před nákazou koronaviru své klienty nepříjemně prověřují, a zároveň je pobyt v kempu v Česku bezpečnější, než kdekoli v zahraničí. Mnozí z nás si rovněž uvědomují, že je v Česku tolik nádherných míst, kde se dá prožít i „dovolená snů“.

jezero v Rakousku

Co takhle Jižní Morava

Kempů v blízkosti přehrady Nové Mlýny je několik, v létě je tu báječné koupání a nedaleko odtud si můžete prohlédnout zámek Lednice s rozsáhlým parkem, nebo se kochat výjimečnými rozhledy do krajiny z vrcholků Pálavy, případně ochutnat některý z vyhlášených vinařských produktů.

Výprava za hraničními trojúhelníky

Máte-li přece jen zájem vycestovat alespoň do Rakouska, nebo na Slovensko, využijte této výhodné polohy několika tzv. hraničních trojúhelníků. První bod, kde se stýkají tři pomyslné hraniční trojúhelníky Česka, Rakouska a Slovenska, je poblíž obce Lanžhot a druhý bod asi 40 km odtud jižním směrem mezi Bratislavou, maďarským Györem a Vídní. S dodávkou se sem můžete vypravit i na jednodenní výlety a není nutné nocovat za hranicemi Česka. Za jeden den zvládnete shlédnout jak zmiňovaná zahraniční města, tak i rakouské Alpy, nebo překrásné Neziderské jezero.