Zabezpečení objektu přes domácí síť Wi-Fi je dnes běžné a cenově dostupné


Jak zabezpečit domácnost před nezvaným hostem je dnes velice snadné. Základ může tvořit například vnitřní kamerový systém, který se uvede do provozu vždy, když kamera detekuje pohyb. Zařízení může být propojeno přímo s majitelem objektu pomocí Wi-Fi a ten může pomocí chytrého telefonu monitorovat prostory svého domu docela nenápadně a přitom efektivně, zvlášť když je kamera instalována rafinovaně, ukrytá např. pod sádrokartonovou konstrukcí nebo v tělesech svítidel. Informovat Policii o nezvaném hostu v domě je pak otázkou několika minut.
upozorňující trojúhelník

Kam zapojit výstup, do akustické sirény, nebo raději v tichosti?

Je docela paradoxem, že movití lidé často zabezpečení objektu buď naprosto podcení, nebo si nechají vypracovat nabídku zabezpečení domu buď zastaralou technologií, či nedostatečně funkční. Jedním z příkladů je vnitřní alarm napojený na výstup v podobě akustické sirény. Pokud je alarm připojený na pult centrální ochrany Policie, pak určitý význam má, ale v každém případě je lupič okamžitě obeznámen s tím, že od okamžiku rozeznění sirény mu běží čas, aby si s loupeží pospíšil. Rafinovanější způsob zabezpečení domu je informování Policie a majitele domu jen v tichosti, pachatel není pod psychickým tlakem a může se domnívat, že má dostatek času, což ve skutečnosti není pravda. Na tento psychologický trik také doplácí časté policejní zásahy, které jsou prováděny s patřičným zvukem houkačky policejních aut. Ty jsou slyšitelné již ze vzdálenosti pěti kilometrů a pachatel má dostatek času z objektu zmizet.
bezpečnostní alarm

Výrobce iSmart Alarm přichází se základním modelem ISA1G

Zabezpečit dům se každopádně vyplácí. Jedním ze základních typů jednoduchých zařízení je např.ISA 1G od výrobce iSmart Alarm. Skládá se z centrálního modulu CubeOne, do kterého se zapojí další vedlejší senzory a čidla pohybu. V sadě je k dipozici i výstup na akustickou sirénu 110 dB, ale používání sirény raději předem zvažte. ISA1G se připojuje k domácí bezdrátové síti Wi-Fi a zařízení lze spravovat jak přes rozhraní na chytrém telefonu, tak i pomocí dálkového ovládání.  Sada také obsahuje magnetické kontakty – senzory, které monitorují otevřená okna nebo dveře.
varovné světlo
Pokud uvažujete alespoň o základní sadě, ISA1G je vhodným řešením za přijatelnou cenu zhruba 4200 korun. Sadu je pochopitelně možné dále rozšířit.