Webové portály určené speciálně pro lyžaře

Milovníků bílého sportu je v České republice mnoho. Až překvapivě. K lyžování vedou rodiče své děti obvykle tehdy, jsou-li sami aktivními lyžaři, ovšem tuto pohybovou aktivitu na čerstvém horském vzduchu ještě významně podporují lyžařské kurzy. Děti se v kolektivu vzájemně hecují a baví je to. Samozřejmě, že ne všichni si lyže zamilují, ale buďme upřímní, i „nelyžaři“ si rádi v zimě vezmou boby nebo sáňky a vyrazí alespoň na zasněžený svah. Některé lyžařské areály dokonce pro tyto účely zřizují sáňkařskou dráhu, nebo alespoň část svahu pro saně a boby. Např. Hlinsko, Tošovice, Frymburk, Klínovec, nebo Černá hora v Janských Lázních.
lyžařská školka

Údaje o provozu v lyžařských střediscích v celé republice

Technický pokrok se dnes nezastavil v oblasti vývoje a produkce lyžařské výzbroje a výstroje a pozadu není ani informovanost lyžařů o provozu areálů na webových stránkách. Internet zkrátka hýbe světem, a kdo potřebuje informace, obvykle je tam nalezne. Týká se to i lyžařů.
Kromě webových stránek jednotlivých areálů, kde zjistíte aktuální údaje o provozu, o vybavení areálu, o provozní době a cenách za lyžování, existují také speciální webové portály s přehlednými informacemi a pravidelně aktualizovanými údaji o provozu z více středisek v republice.
lyžařský vlek

Web ceske-sjezdovky má v databázi více než 280 skiareálů

Jedním z nich je web „sjezdovky.cz“, ten se specializuje na informovanost o provozu v lyžařských areálech na Vysočině. Významný portál zaměřený na největší lyžařské areály v České republice, který disponuje mnoha vlastními webovými kamerami, je Sitour – Holidayinfo. Jeho databáze obsahuje data ze 105 středisek.
Obsáhlejší informace o provozu naleznete na serveru „ceskehory“. Databáze je již mnohem rozšířenější a data jsou pravidelně aktualizována, takže můžete poměrně snadno monitorovat provoz i v těch menších areálech.
Vůbec nejobsáhlejší informace o provozu lyžařských středisek v České republice má k dispozici server ceske-sjezdovky.  Databáze obsahuje více než 280 míst, včetně těch nejmenších rodinných areálků, které jsou vhodné i pro začátečníky a rodiny s dětmi. Od nejvyšších pohoří, až po „zapomenutá“ místa, která si ovšem také zaslouží pozornost.