6 důvodů, proč se LED žárovka vyplatí

Tvrzení, že LED žárovka se vyplatí a dokonce vám může pomoct ušetřit energii, rozhodně není přehnané. Má své opodstatnění. Tato technologie je nejen úsporná, ale zároveň má její používání daleko menší dopad na životní prostředí, než většina ostatních světelných zdrojů.
kulatá žárovka.jpg
Dlouhá životnost

Hovoříme zde přibližně o 50 000 hodinách svícení. To znamená, že pokud budete svítit 6 hodin denně, vydrží vám žárovka nějakých 24 let. To je skutečnost, která už sama o sobě je pro vaši peněženku velmi příjemná. Jako bonus nabízí někteří výrobci záruku až 5 let.

Neobsahuje rtuť

Dalším významným faktem je, že tento zdroj světla neobsahuje rtuť, jak je tomu třeba u úsporných žárovek. Rtuť je zdraví škodlivá a při rozbití se uvolňuje do okolí. To v případě LED žárovek nehrozí.

Jsou odolné vůči nárazu

Velkou výhodou je mechanická odolnost proti nárazům a vibracím. Tím je zaručeno, že nedojde ke zbytečným škodám neopatrnou manipulací a zbytečně se tím nenavyšují náklady.

Časté zapínání nevadí

Dalším plusem je, že můžete bez obav rozsvěcovat a zhasínat podle potřeby. Nehrozí totiž, že dojde k prasknutí tepelného vlákna, jak tomu bývalo u klasických žárovek.
lampičky a knihy.jpg

Plné světlo během zlomku vteřiny

Jistě také oceníte, že LED žárovky během kratičkého zlomku vteřiny naběhnou na plný světelný výkon. Jinými slovy se vlastně okamžitě plně rozsvítí, což třeba úsporným žárovkám zabere daleko víc času.

Šetrnější přístup k přírodě

Výše zmiňované vlastnosti LED žárovek jsou skvělým předpokladem k tomu, aby se jejich používání stalo daleko ekologičtější, než tomu bývalo v minulosti. Ať už díky dlouhé životnosti, odolnosti vůči nárazům, nebo absenci jedovatých látek. Důležitá je v každém případě důsledná recyklace, protože je možné znovu použít 95% materiálu získaného z vrácených žárovek. Tím se sníží nejen uhlíkové znečištění, ale také náklady na výrobu a v důsledku toho i cena produktu.

LED žárovka se může stát spolehlivým a šetrným parťákem pro celou vaši rodinu. Stačí si jen vybrat.