Chytré hodinky


Chytré hodinky neboli také „smartwatch“je vlastně vestavěný systém v podobě náramkových hodinek, poskytují toho však mnohem více než hodinky klasické, i když designem se jim některé z nich velmi podobají.
Jsou svým způsobem „smartphone“ v hodinkách s možností volání nebo alespoň upozorněním na příchozí zprávy a hovoru.

První modely nabízely pouze základní funkce jako kalkulačku apod., dnešní moderní jsou svým způsobem „malé nositelné počítače“. Většina z nich má v sobě mobilní aplikaci, tím pádem je můžete používat stejným způsobem jako chytrý telefon a fungují také jako přenostné multimediální přehrávače.

Můžete přes ně používat wi-fi připojení, mívají digitální fotoaparát a kameru, čtečku paměťových karet, můžete přes ně využívat i datové připojení.

Existují také sportovní chytré hodinky, které v sobě mají zabudovaný snímač pulzu, akcelerometr, umí analyzovat a vyhodnocovat tělesnou zátěž nositele apod., označují se také jako sporttestery, sportovní počítače nebo outdoorové hodinky.

Přestože některé bývají designem odlišné od hodinek klasických, módní svět nezapomíná ani na ženy, a na trhu je jich spousta k dostání i v dámském designu.

Při výběru chytrých hodinek se kromě designu zaměřte na displej a to především na „čitelnost na slunci“. Levné modely mívají většinou v tomhle velké slabiny, takže na denním světle nebo přímo na slunci nepřečtete ani čas, natož cokoli jiného. Dále si při výběru uvědomte, k čemu je budete používat, zda je nutné, aby měly zabudouvanou např. GPS apod., a také na mobilní aplikaci, jakou hodinky mají.
Jejich nevýhodou bývá časté nabíjení, baterie v nich vydrží nabitá zhruba jeden den, někdy ani ne celý.

Samozřejmě důležitá a pro někoho rozhodující je cena. Některé modely stojí více než nejnovější model iPhonu, ale dají se pořídit i levnější varianty, např. z Číny, u těchto buďte ale velmi obezřetní, tyhle můžete brát jako variantu na vyzkoušení a pak teprve si pořídit hodinky dražší.