Umělecký výlet do Holešova

Andy Warhol je nepochybně ikona. Ikona malířství i reklamní tvorby. Americký malíř, grafik, filmový tvůrce, spoluzakladatel uměleckého směru Pop-Art. Pokud Vám je snad toto jméno neznámé, zkuste si vybavit slavný barevný obraz Marylin Monroe, tak jste doma. Excentrický a výstřední Andy Warhol vytvořil spousta obalů na gramofonové desky, například pro Beatles nebo Mika Jaggera. Andy Warhol mimo jiné překonal hranice mezi reklamním výtvarnictvím a uměním. Málokdo ví, že byl slovenského původu. Respektive, abychom to upřesnili jeho rodiče byli rusínští přistěhovalci z východoslovenské vesničky Miková.
 návštěvnice galerie

Výstava Warholových velkoformátových originálů

Proč to píšeme? Protože v současné době máte jedinečnou příležitost vidět shlédnout výstavu s Warholovými velkoformátovými originály v Holešovickém zámku. Výstava potrvá do 1. 10. 1017. Součástí výstavy jsou také různé workshopy. Tuto výstavu by si rozhodně neměli nechat ujít milovníci umění, i grafického reklamního designu, studenti uměleckých a polygrafických oborů.
Holešovický zámek ovšem nabízí celou řadu dalších zajímavých výstav. V současné době jsou to tyto: Barokní synagogy v Českých zemích, Slavní tvůrci moderní architektury ve Zlínském kraji, Živá exotická zvířata a mořský svět. Zvláště za zmínku stojí výstava 100 let Hollaru, na které si můžete prohlédnout práce předních českých grafiků.
Holešovský zámek ještě v poměrně nedávné době byl ve velmi neutěšeném stavu a za posledních pár let dosáhl velmi pozitivních změn.Velmi příjemná je také procházka v zámeckém parku.
otázky na zdi
Ve městě můžete navštívit také židovský hřbitov a zcela zachovalou renesanční synagogu, která se stala centrem Holešovického židovského festivalu. Nedaleko města Holešov se pak nachází zřícenina hradu Lukova. Uznejte, že se jedná o jedinečný tip na báječný celodenní výlet.