Baterie mobilních telefonů

Většina z nás si život bez mobilního telefonu už neumí ani představit, málokdy potkáte člověka, který nedrží mobilní telefon v ruce, píšeme zprávy, telefonujeme, ale také na něm hrajeme hry, používáme internet a další aplikace, to vše ale vede k tomu, že mobilní telefon musíme nabíjet téměř každý den.

Baterií do telefonů máme několik druhů:
Ni-Cd – nikl-kadmiová baterie:tento typ se dnes už nepoužívá, možná ho najdete v některých typech starších fotoaparátů a kamer. Moc se nehodil do zařízení, která byla používaná často, protože se poměrně hodně samovybíjel.

Ni-MH – nikl-metal-hydridová baterie:tento typ se také již nepoužívá, zaprvé se také rychle samovybíjel a navíc byl hodně náchylný k poškození, jak elektrickému, tak mechanickému.

Li-Ion – lithium-iontová baterie:dnes pravděpodobně nejpoužívanější typ baterie, přesto není nejmodernější.Jde už o „chytrou“ baterii, ve které jsou zabudované senzory, které hlídají teplotu, proud apod. Tyto baterie, které ale pocházejí z Číny si raději nekupujte, zmiňované senzory většinou postrádají.

Li-Pol – lithium-polymerová baterie: je baterie nejmodernějšího typu, od předchozí ji skoro nerozeznáte, ale na rozdíl od ní v sobě nemá tekutinu, ale polymerový gel, takže je menší riziko vytečení baterie. Jsou oproti nim také tenčí.

Jak prodloužit výdrž baterie:
–        v první řadě nejvíc Vám baterii „žere“ displej, který si při své činnosti říká hned o pořádnou dávku energie. Na svém telefonu buď najdete funkci „spořič displeje“, nebo můžete měnit „jas displeje“ v době, kdy ho nepoužíváte, tím se může spotřeba displeje drasticky snížit.
–        bezdrátová připojení a datové přenosy– co si budeme povídat, tady je to jasné asi každému, že při těchto činnostech si baterie „žere“ opravdu hodně energie. Je dobré využívat tyto služby opravdu jen v případě potřeby, pokud chceme výdrž baterie prodloužit.
–        v neposlední řadě je to hraní náročnějších her– pokud opravdu „musíte hrát“ náročnější hru, s rychlejším vybíjením počítat musíte.
Pokud Však telefon používáte stále stejným způsobem a baterie se najednou začne vybíjet rychleji, nezkoušejte jako laik internetové rady a raději se jděte poradit s odborníkem.