Jak zútulnit bydlení

Obrázky, všude samé obrázky. V každé místnosti by měl nejméně jeden být. Volte takové, které vyjadřují vaši osobnost nebo styl života. Pokud chcete dosáhnout útulného domova, vyberte motivy vyjadřující lásku, rodinu a zázemí.

Barvy laďte výhradně do teplých odstínů. Tyrkysová je sice nádherné, ale zjemnit ji je poněkud obtížnější. Taková latté nebo jemně meruňková působí útulně už od pohledu. Pokud se přece jenom rozhodnete pro studený odstín, alespoň do něj přidejte dekorace v teplé barvě.
krásná ložnice

Tapety jsou zase IN! Jsou nádherné, jednoduché, a nijak náročné na finance.

Fotografie v rámečcích zkrátka patří ke každému domovu. Nebojte se přidat jich více. Už jste viděli, jak vypadá na zdi rodokmen ve formě malovaného stromu, doplněn o fotografie vaší rodiny v rámečcích? Vskutku nádhera!

Pokud se rozhodujete, jakou volit podlahovou krytinu a vaši hlavní prioritou je zmíněná útulnost, rozhodně zvolte koberec. Má sice i své mínusy, jakožto například větší náchylnost k bakteriím a složitější údržbu, ale nic vám nedodá pocit domova tak jako měkoučký koberec v teplých odstínech. A navíc nezmrznete.

Pokojové rostliny nesmí chybět v žádné domácnosti. Pořiďte si alespoň jednu do každé místnosti.

Pokoj bez záclon, nebo rolet, nikdy útulně působit nebude, ať se snažíte sebevíc.

Jestliže máte děti, využijte jejich kreativní tvorbu k výzdobě bytu. Je to nádhera, koukat na jejích nevinné láskyplné přáníčka. Vyrobily něco? Rozhodně se s tím pochlubte výstavkou v bytě. Mnohokrát krásnější než tvorba slavných uměleckých tvůrců, a hlavně tvořena s láskou.
pohoda domova

Pokud vlastníte dům, rozhodně musíte mít krb. Není nic krásnějšího než relaxovat v tichu u praskajícího ohně. Pokud jste v bytě, už se dokonce dá sehnat “falešný“ krb na okrasu.

Samotná vůně bytu je velice podstatná. Svíčky, vonné tyčinky a jiné. Které vyberete?