Nešetřete a ušetřete

Mohlo by se zdát, že je to zde v titulku uvedené prakticky vyloučené, že obojího nelze zároveň nikdy dosáhnout. Protože čím déle se elektřina spotřebovává, tím je její spotřeba větší a tím je zákonitě i mastnější účet. Samozřejmě za předpokladu, že se ten, kdo tak činí, nepřipojil nelegálně na cizí elektroměr nebo přímo do sítě, což se sice může nějakou dobu vyplácet, ale nakonec na to dotyčný stejně doplatí, takže to v žádném případě nelze doporučit.
osvětlení medium

Mohlo by se zdát, že když chce člověk na elektřině ušetřit, musí v první řadě důsledně zhasínat, kdykoliv opouští místnost, ve které se nemíní nějakou dobu zdržovat, a nejlépe i tehdy, kdy se v této zdržuje. A naopak – že chce-li si člověk svítit, co hrdlo ráčí, musí se smířit s tím, že se nad jeho hlavou stáhnou temná mračna, jakmile dojde na placení účtů.
Ovšem nemusí tomu tak být nezbytně. Protože existují i způsoby, jak svítit beze strachu, že nás to finančně zruinuje. Protože .
Stačí si do své domácnosti pořídit nějaká ta energeticky nenáročná moderní svítidla, která odebírají jenom tolik proudu, aby mohla svítit, a současně neplýtvají (jak tomu bývalo u klasických žárovek) energií na zbytečné odpadní teplo, a hned se docela jinak svítí. Beze strachu, že bude účet mastnější než ubrousek od řízku.
Ovšem je-li člověk rozumný, neskončí to ještě ani u koupě úsporných svítidel. Protože i mezi těmito existuje rozdíl, a to v tom, jak fungují a pro co jsou tudíž vhodnější.
Protože i úsporná svítidla mohou člověku ušetřit více nebo méně. Jsou-li tam, kde mají být, nebo ne.
žárovka úsporná

Je záhodno zvážit třeba i to, kam ve své domácnosti namontovat úsporné žárovky a kde budou lepší neméně úsporné zářivky.
Nevíte-li si s touto otázkou rady, vězte, že třeba taková zářivka osram dulux je ideální pro prostory, kde se příliš často nezhasíná. Protože obsahuje plyn, který se zapaluje a vydává tím světlo, což není vhodné pro místa, kde se zdržujeme jenom krátce. Ideální je tato zářivka naopak pro exteriéry, kde se svítí možná i celou noc, čemuž je svými vlastnostmi nejlépe uzpůsobená.
Úsporná žárovka dejme tomu od firmy Philips pak logicky patří spíše na ta místa, kam se zářivky nehodí, na místa, kde se častěji rozsvěcuje a zháší.
Čímž už víte vše. A je jenom na vás, budete-li tmáři nebo budete mít zcela jasno. Nejen co se světla týká.