Chcete hrát nové hry? Kupte si kvalitní počítač

Mnoho laiků si myslí, že i nejnovější hry dokáží spustit prakticky na jakémkoliv počítači. Inu, spustit možná ano, ale ne plnohodnotně hrát. Musíte si uvědomit, že počítač není herní konzole a je potřeba ho jednou za čas alespoň drobně vylepšit. Pro opravdu skvělý pocit z hraní budete potřebovat jednak opravdu dobrý procesor, druhak se vám bude hodit ještě dobrá grafická karta. S tímto doublem byste pak neměli mít problém rozjet jakoukoliv hru v alespoň základním HD rozlišení. Ovšem připravte se na to, že vás to bude pár tisícovek stát, počítače se nerozdávají na ulici zadarmo.

odraz košile na monitoru

Základem je procesor. Chcete-li, aby zvládal nejnovější hry, nemůžete si pořídit žádné ořezávátku, ale opravdu výkonnou mašinu, které ledacos utáhne. Takový proces vás bude stát minimálně pět tisíc korun a výše. Dobrou zprávou je, že pět tisícovek už dostanete procesor, který bude více než schopný utáhnout vše, co budete potřebovat a bude vhodný i v budoucích letech, takže ho nebudete muset za dva roky zase měnit za nový. Jediné použitelné herní procesory dnes vyrábí firma AMD, respektive Intel. Obě firmy nabízí u svých procesorů trochu něco jiného. AMD vsází na více vláken, Intel zase disponuje vysokými frekvencemi.
studentka u velkého stolu

Grafická karta

Procesor je skutečně důležitý, bez něj počítač ani nerozjedete, ale pokud ho chcete mít na hry, minimálně stejný důraz byste při výběru měli dávat i na výběr grafické karty. Na ní záleží, jestli si zahrajete parádně, průměrně, podprůměrně nebo vůbec ne. Připravte se na to, že v případě, že budete chtít opravdu vysokou kvalitu, pod deset tisíc nepůjdete. Schopné grafiky se dnes prodávají za zhruba patnáct tisíc korun, což rozhodně není málo, ale chcete-li si užít hraní bez kompromisů, nic jiného vám nezbývá. Taková špičková karta vám pak vydrží sloužit klidně i více než pět let bez toho, aniž byste museli kupovat novou.