Základny chování ve společnosti

Ve společnosti je třeba se chovat slušně a dodržovat jistá pravidla, která by v jiném případě znamenala faux pas. A tím, že získáme základy slušného chování, můžeme poté perlit i ve vyšší společnosti. Samozřejmě není nutné se chovat vznešeně v hospodě, kde to po vás ani nikdo nežádá.
            Při vstupu je třeba, aby muž vcházel do podniku jako první. Zažité pravidlo, které ovšem málokdy lidé dodrží. Proto jsou však často dveře otevírané dovnitř, aby vám je mohl následně muž podržet. Tento zvyk se chytl v případě, že se v podniku vyskytne nějaký problém či rvačka. Slušností otevírat a přidržet dveře ženě je však zvykem všude. Většinou se však takto lidé zachovají jen na plese. Nic však nemění fakt, že je slušností podržet jiným dveře a dotyčného jistě potěšíte.
ženy v šatech
            Takovou klasikou je tykání a vykání. Člověk, aby si pomalu napsal, kdy může nabídnout tykání a kdy ne. Ale je to mnohem jednodušší. Starší vždy nabízí tykání jako první, pokud nejde o ženu. Žena má v tomto případě vždy navrch.
            Pokud se budete chtít zachovat opravdu jako gentleman a naplánujete polibek ženě na ruku, je třeba ji jemně chytnou a poslat spíše vzdušný polibek. Nikdy se rty přímo nedotýkáte ruky, ale držíte si rozestup alespoň pár centimetrů.
            Nezapomeňte, že není třeba, aby váš hlas slyšela polovina účastníků. Pokud máte výrazný hlas, je třeba si jej hlídat po celý večer, abyste si nezpůsobili ostudu.
čaj s hudbou
            Pokud jdete do restaurace a chcete si objednat jídlo, vždy objednává muž. Nejprve zjistí, co by si žena přála, a poté řekne celou objednávku. Taktéž je tento zvyk porušován a lehce ustupuje, pro někoho je takové jednání ale stále dost důležité.
            S těmito pravidly se společnosti nemusíte vůbec bát, jelikož jste všechny základy zvládli přímo skvěle. Sami můžete již pořádat podobné akce a pomáhat těm, kteří do společenského života příliš nevidí.