Jak ušetřit peníze správným skladování potravin v lednici

Udělejte si systém v ukládání věcí do ledničky. Mějte přehled o tom, kde se jaká potravina nachází. Abyste k tomuto dospěli, je dobré si lednici uspořádat tak, že potraviny různých druhů budete dávat vždy na stejné místo. Lednice jsou k tomu uzpůsobeny i co se týče teploty.
V horních policích je méně chladno než vespod lednice. Proto byste měli uzpůsobit uchovávání potravin.
bílá lednice
Do horních polic dávejte nejlépe potraviny určené k rychlé konzumaci, to znamená uvařená jídla, která by se měla co nejdříve sníst. Například předvařený oběd na další den do práce, různé omáčky, polévky, dezerty či občerstvení na oslavu či pro návštěvu, jako jsou chlebíčky a jednohubky.
Střed lednice je vhodný pro uchovávání mléčných výrobků, uzenin či sýrů. Můžete zde uchovávat i máslo či margarín.
Vespod lednice, v poslední přihrádce – boxu by se měla uchovávat především zelenina jako je mrkev, brokolice, salát a podobně. Ovoce do lednice nepatří.  Nad spodním boxem je police vhodná pro úschovu masa a ryb. Vždy maso a ryby uchovávejte buď v uzavřených nádobách nebo potravinové fólii, předejdete tak nepříjemnému zápachu v lednici.
Nejteplejším místem lednice jsou dveře. Zde uchovávejte nápoje, mléko, otevřené plechovky či marmelády. V horní části vajíčka anebo máslo, jestliže jej chcete mít měkčí pro mazání.
Dobré je také lednici nepřeplňovat, mezi jednotlivými potravinami by měl proudit vzduch, aby se nekazily. Pokud potraviny vydrží déle čerstvé a nezkazí se vám předčasně a vy je stihnete spotřebovat, šetříte svoji peněženku. Naopak lednice by neměla být ani prázdná, jelikož pak spotřebuje více energie pro vytvoření nastavené teploty.
Námraza na potravinách i na stranách lednice zvyšuje spotřebu elektrické energie. Pokud vaše lednice nemá automatické odmrazování, měli byste jej provádět ručně za pomoci horké vody a octu.
Nedávejte do lednice ještě teplé potraviny, nechte je vždy pořádně vychladnout, ušetříte tak spotřebovanou energii a také peníze a potravina vám vlivem zvýšené vlhkosti nezačne plesnivět.
prst na termostatu
Důležité je i umístění lednice v místnosti. Ovlivňuje spotřebu energie. Pokud budete mít lednici umístěnou příliš u zdi, nebude mít prostor pro odvádění tepla zevnitř a spotřeba energie se zvýší. Lednice by kolem sebe měla mít dostatek prostoru. Není dobré ji umisťovat před okno ani vedle krbu či kamen.
Pokud se zaměříte na dodržování výše zmíněných rad, ušetříte peníze, co se týče spotřebované energie. Předejdete také zbytečnému vyhazování zkaženého jídla a tím i peněz do koše.