Co bývá součástí rezervačních systémů

Klientská databáze – každý zájemce o registraci v nějaké provozovně, jako jsou sportoviště, hotely, penziony či rekreační zařízení, se zaregistruje jako potenciální zájemce a od tohoto okamžiku má možnost rezervovat na určitý termín poptávanou proceduru. Vzniká tím v databázi přehled o jejich využívání, což je pak provázáno s platbami, fakturací atd.

Rezervační kalendář – velmi častou součástí aplikace je kalendář, s jehož pomocí mají přehled všichni zájemci o využívání služeb a stejně tak i majitel či zaměstnanci provozovny. S kalendářem snadno odhalíte, prakticky na první pohled, kde je obsazeno, kde jsou volné kapacity, a reálně v čase máte možnost situaci měnit, i když jde o desítky až stovky zájemců a široký rozsah nabízených služeb.

posilovací stroje

Kde se uplatní rezervační systém

Ubytovací zařízení – potřebujete si zajistit ubytování ve vaší oblíbené lokalitě a váš hotel je již obsazený? Jak zjistit, zda mají ještě volno v nějakém penzionu? Nejlépe z rezervačního systému, kde jako zákazník přesně v reálném čase sledujete obsazenost pokojů, a můžete provést online rezervaci i z domova, aniž by bylo nutné někomu telefonovat a psát sáhodlouhé e-maily.

cvičící žena

Sportoviště – ta jsou tradičním odvětvím, kde jsou rezervační systémy více než nutné. Střídá se tu obrovské množství klientů a bez propracované databáze nemáte šanci udržet ve své činnosti pořádek a jistý řád. Týká se to jak sportovišť provozovaných pro členy oddílů a klubů, tak i pro širokou veřejnost, jako jsou plavecké bazény a aquaparky, lyžařské areály, kluziště atd.

Služby – maséři, kadeřnictví, pedikúra, ale i stěhovací firmy, úklidové a čisticí firmy a podobné typy služeb, kde se evidují každý rok desítky až stovky klientů, mohou využít rezervační systém na základě jeho všeobecných obchodních podmínek Fitness rezervace. Před pár desítkami let si firmy své zákazníky zapisovaly do papírového sešitu a byl v tom mnohdy zmatek. Stačilo občas zapomenout někoho zaregistrovat nebo zrušit rezervaci a ztráceli jste pak o své činnosti přehled. Pokud jste neměli šikovnou sekretářku, která veškerou administrativu obstarala, mohl to být problém.