Hubnutí je dřina, ale i přesto se vyplatí

Zhubnout pár kilo není problém. Mnohem větší potíže mají lidé, kteří potřebují dostat dolů i desítky kilogramů. V takovém případě je nezbytná správná metoda.

Hubnutí je dřina, ale i přesto se vyplatí

I přesto, že sice nepatříme mezi nejtlustší národy na světě, co se Evropy týče, tam jsme v tomto směru na špici. Není potřeba dlouze hledat důvody. Typická česká kuchyně je velmi chutná, ovšem plná mouky, knedlíků a červeného masa, takže není divu, že se po ní docela tloustne. V dobách, kdy ještě většina obyvatelstva pracovala manuálně, to nebyl problém, jelikož se valná část kalorií prostě zlikvidovala během pracovních povinností. Dnes se ale pracuje většinou v sedě u počítače a člověk tak nemá kdy ani jak dostat přebytečné kalorie z těla. A takto vzniká obezita.

Rizoto

Zbavit se obezity není jen tak, je vždy lepší jí předcházet. A to pravidelným sportováním, a hlavně kvalitním jídelníčkem. Dobré je také v pravidelných intervalech pozorovat, jestli nejde váha až příliš nahoru. Toho lze docílit nejen samotným vážením, ale také pomocí BMI kalkulačky. Důvodem, proč se nespoléhat pouze na váhu, ale použít i kalkulačku, je přesnost. Čím přesnější údaje, tím adekvátnější reakce může pak přijít. A ta by v případě zjištěné obezity měla být hodně zásadní.

Dieta

Asi nikoho nepřekvapí, že lidé s obezitou by si měli naordinovat dietu, pokud možno co nejpřísnější. I když je otázka, co si člověk představuje pod pojmeme přísná dieta. Není přeci možné být jen o chlebu a vodě. Správná dieta by měla být co nejvyváženější. Měla by obsahovat všechny potřebné živiny, ale zároveň by měla být prostá velkého množství cukrů a tuků. Ty však také organismus pro svůj správný chod potřebuje. Ideální je tak inspirovat se na internetu, či ještě lépe vyhledat odbornou pomoc.

Salát

Je sice pravda, že dietologické ambulance praskají ve švech, jelikož se obezita a těžká nadváha rozmáhají v našich zeměpisných šířkách stejně tak rychle jako kdysi mor, ale rozhodně se vyplatí počkat si na volný termín. Člověku se dostane kvalitní vyšetření a následně i cenných rad a obvykle i jídelníčku, který by měl hmotnost daného jedince výrazným způsobem zredukovat. Ovšem takovéto hubnutí je během na dlouhou trať, takže to chce být trochu trpělivý.