Kde si můžete skvěle zabruslit

Bruslení je jednou z nejoblíbenějších zimních činností. Nejen kryté stadiony přinášejí skvělý zážitek z bruslení, po naší republice je mnoho zajímavých míst s přírodním ledem. Když uhodí mrazíky, můžete si perfektně zabruslit na rybnících, jezerech, přehradách i řekách. Zde vás navíc čeká krásná romantika okolní přírody. Kde jsou skvělé zamrzlé plochy pro senzační bruslení?

1.                  LIPNO
Z Lipna nad Vltavou se dá na bruslích jet až 11 kilometrovou tratí po zamrzlé ledové ploše. Musíte ovšem počkat, až bude lipenká voda pořádně zamrzlá, abyste se nepropadli na dno ledové vody.

2.                  HOŘÍNSKÝ KANÁL
Při bruslení po Hořínském kanále si můžete vychutnat krásné pohledy na polabskou přírodu. Kanál sice není příliš hluboký, což však bruslařům nemusí vůbec vadit. Vynahradí to ledová plocha o délce až 5 kilometrů. Cestou potkáte zámek i nový most přes Labe. Zde ale nastane pravý okamžik zout brusle nebo se vrátit zpět, protože pokračování po Labi už není vůbec bezpečné.

3.                  MÁCHOVO JEZERO
Za příznivých podmínek je Máchovo jezero tím pravým zpestřením dlouhé zimy. Máchovo jezero snadno zamrzá, a nebývá pokryté sněhovou vrstvou, a tak nabízí ideální podmínky, které nadchnou i náročné bruslaře. Upravená plocha zamrzlého jezera ve výsledku vypadá jako průzračné zrcadlo, na kterém můžete nejen bruslit, ale také hrát další oblíbené sporty, jako třeba hokej. Bruslařská dráha je díky členitým břehům dlouhá asi 7 kilometrů.

4.                  PADRŤSKÉ RYBNÍKY
v Brdech jsou ukryty dva krásné Padrťské rybníky, které jsou v zimě často navštěvované bruslaři. Uprostřed překrásné přírody na vás čeká přímo bruslařský ráj o rozloze 40 a 70 hektarů, který okouzlí každého, kdo sem s bruslemi zavítá. Oba rybníky jsou obklopeny lesy, a tak chvílemi krajina připomíná romantickou divočinu. Každý rybník nabízí asi 1,5 kilometrovou dráhu, která uspokojí i náročnější bruslaře.