Průzračně čistá voda je základ

Základem péče o bazén je dosažení průzračně čisté vody vhodné ke koupání. Dosažení tohoto cíle nemusí být nijak složité ani náročné, pokud využíváte všechny potřebné přípravky bazénové chemie. Nejdůležitějším krokem je samozřejmě pravidelná chlorace, ať už za použití chlorových tablet či tekutých chlorových přípravků nebo přípravků na bázi kyslíku. V obou případech je ale podstatné to, že tyto přípravky používáte pravidelně.
blondýna v puntíkatých plavkách
K tomu, aby bazénová voda byla opravdu dokonale čistá je ovšem také zapotřebí se zbavovat průběžně mechanických nečistot, které se dostanou do bazénové vody v průběhu jeho využívání na tělech plavců nebo v závislosti na počasí. Jde především o kousky trávy, hlíny, listí z okolních stromů, ale také třeba o opalovací krém a další podobné nečistoty. Většina z těchto mechanických nečistot lze odstranit za pomocí síťky, ale u některých je zapotřebí větší pomocník.
Bazénová filtrace je právě tímto stěžejním pomocníkem každého majitele koupacího zařízení a její nejdůležitější složkou je kvalitní a spolehlivý písek do filtrace. Při nákupu písku musíte ovšem dobře znát filtrační zařízení, které máte připojeno k bazénu, protože tento materiál má různou zrnitost, takže se musíte řídit podle požadavků a podle návodu ke svému zařízení.
V naší nabídce najdete kvalitní křemenné písky zbavené všech nečistot v několika různých zrnitostech, ze kterých si jistě vyberete. Nezapomeňte tento sorpční materiál při prvním použití propláchnout a také každé dva až tři roky vyměnit, protože zrna se postupně ohlazují a ztrácejí tak své ostré hrany, které právě pomáhají zachycovat všechny nečistoty.
nohy na okraji bazénu
Jsme si jisti, že s tímto velkým pomocníkem dosáhnete dokonale čisté a průzračné vody i Vy. Nezapomeňte také na další přípravky bazénové chemie a pomocníky, kteří Vám pomohou zajistit čistou vodu ve Vašem bazénu, abyste si mohli užívat vodních radovánek po celou koupací sezónu.