Veterinární klinika není jen pro nemocné

Staráte se správně o vaše zvířátka? Jistě víte, jak jim dopřávat jen to nejlepší, aby měli krásný a spokojený život. Mezi opravdu perfektní péči však nepatří jen dobrá a pestrá strava, pravidelné venčení, delší procházky pro jejich kondici, čistý pelíšek, česání srsti, a tak trochu rozmazlování, drbání za ušima a mazlení. Je třeba dbát také o jejich zdraví. Protože nemocné zvířátko trpí stejně jako mi lidé. Jestliže si všimnete, že váš čtyřnohý kamarád posmutněl, nechce se mu chodit ven, přestal jíst nebo ztratil zájem o okolí, je jasné, že mu něco chybí a že je nemocný. Pak je potřeba zajistit mu ihned tu nejlepší zdravotnickou péči.

Jistě v takovém případě budete chtít pro vaše zvířátko tu nejlepší péči. Navštivte proto veterinární kliniku, kde mají bohaté zkušenosti, a o zvířátka se umějí dobře postarat. Vždy je lepší, když chodíte k jednomu veterináři, který pak bude vašeho mazlíčka dobře znát, bude vědět, s čím se již v předešlých letech léčil, jaká má očkování, jaké prodělal nemoci, bude znát jeho zdravotní stav i jeho potřeby.
K veterináři byste však se čtyřnohými kamarády neměli chodit pouze v případě, že onemocní. Důležitá je také preventivní péče, která zahrnuje:
·         očkování
·         odčervení
·         stříhání drápků
·         čipování
·         pravidelné prohlídky

Většina veterinárních klinik také nabízí kompletní odborná vyšetření, jako je například rentgen, ultrazvuk, kardiologické vyšetření… K dispozici mívají také operační sály, které využívají pro plánované či urgentní operační zásahy. V případě potřeby zajišťují také hospitalizaci čtyřnohých pacientů. Pokud nemáte možnost, jak svého domácího mazlíčka na kliniku dopravit, můžete využít pohotovostního výjezdu.

Některé veterinární kliniky dokonce nabízejí doplňkové služby, mezi které se řadí:
·         prodej potřebných veterinárních léků
·         prodej kvalitního krmiva a doplňků stravy
·         stříhání srsti