Jak se dnes balí?

Ti z nás, kteří mají zkušenosti z dávnějších dob, vědí, že posílání nějakého toho balíku nebyla nikdy právě jednoduchá záležitost. Ne že by šlo o něco náročného v teoretické rovině, to ani náhodou, ale připravit k přepravě takový balík s čímkoliv uvnitř nebývalo a dodnes nejednou není snadné.
Nejprve to totiž chtělo sehnat kartonovou krabici pokud možno https://odstranovace-skvrn.heureka.cz/pertilex-belici-prostredek-na-skvrny-a-zaslou-spinu-250-g/ co nejvíce odpovídající svými rozměry jejímu obsahu. To aby se do ní všechno vešlo a aby tam nezůstalo pro změnu ani moc nevyužitého prostoru.žlutá obálka
Pak se musely třeba zmačkat staré noviny nebo pořídit někde nějaký jiný materiál vhodný na vycpání útrob balíku, aby se v něm uložená věc nemlela více, než je nezbytně nutné, aby byla chráněna před nežádoucími otřesy a převráceními, jež jsou během dopravy v podstatě nevyhnutelné.
Následně se musela taková napěchovaná krabice dobře zalepit, aby se cestou neotevřela nebo byla naděje, že ji neotevře nějaký poberta, který se k ní náhodou někde cestou nepozorovaně připlete.
Následovalo přebalení celé krabice balicím papírem, zalepení tohoto, napsání adresy. A až pak mohl takový balík odputovat.
Bylo to hodně pracné, kvůli rozměrům a hmotnosti vycpávkového materiálu a vlastně třeba i oné krabice se platilo na poštovném více, než bylo nezbytně nutné. A není tak vůbec divu, že moderní svět sází raději na barevné obálky 2pack. Jedná se o plastové obálky, které poskytují ve všech ohledech daleko lepší služby. Jenom pro srovnání:barevné obálky

  • Do takové obálky se obsah jednoduše vloží, tato se zalepí a je to.
  • Nemusí se tu používat zbytečné vycpávky, balík je tak skladnější, lehčí a náklady na jeho přepravu nižší.
  • Obálky jsou přitom neprůhledné, takže nikdo cizí nezjistí, co je uvnitř.
  • Jsou také dostatečně pevné a nepromokavé a obsah tak chrání před lecčím, vodu a špínu nevyjímaje.
  • Nabízejí se ve všech velikostech, každý si tak hravě přijde na své.
  • Jsou levnější než kartonové krabice.

Takže odpovězte na otázku, co je lepší. Já už odpověď znám.