Jak zvětšit koupelnu bez stavebních zásahů


Bez debat patří koupelna mezi nejvíce oblíbené a navštěvované místnosti domu nebo bytu. Bohužel ne všem je dáno, že si mohou užívat velkých koupelen. Naštěstí existují triky a tipy jak i malou koupelnu opticky zvětšit a dopřát si vytouženého luxusu. Nemusíte se obávat žádných stavebních zásahů. Stačí pouze pár osvědčených triků.
moderní koupelna 

Triky pro nafouknutí koupelny

 
·         Je obecně známo, že méně je někdy více. Toto můžeme přenést i do koupelny.  Ta by měla být vzdušná, aby opticky vypadala větší.
·         Nebojte se světlých odstínů barev
·         Velkou a důležitou roli při optickém zvětšování hraje sklo. Čím více skleněných ploch máte tím větší se bude Vaše koupelna zdát.
·         Velkou roli hraje i správně zvolený nábytek. Nejlepší řešení je zvolit skříňky a ukládací prostory od podlahy ke stropu. Ale to může mít i svá úskalí. Na horní místa nedosáhnete a spodek může navlhnout od modré podlahy. Proto zkuste takový nábytek sehnat na nízkých nožkách.
·         Hra světel také dokáže divy. Více světel v koupelně na různých místech dokáže krásně Vaší koupelnu zvětšit.
 prosklená sprcha

Moderní typy do koupelny

Když už jsme si krásně koupelnu opticky zvětšili určitě by jsme ji měli dopřát moderní design.  A co je nyní v kurzu? Velmi oblíbený už nějaký čas je styl Provence už pro dojem venkova tedy útulného domu. Do podvědomí se nyní zarývají moderní obklady, které dokážou napodobit různé přírodní materiály. Do koupelny určitě patří zaoblené tvary. Můžeme je využít při instalaci umyvadla, toalety nebo vany. Velký módní hit jsou zajisté ve větších koupelnách i volně stojící vany na nožičkách. Vypadají velmi luxusně.  Velké pozornosti byste určitě měli věnovat i doplňkům. Mezi moderní kousky patří proutěné košíky, porcelánové džbánky, nebo třeba zrcadla v kovových rámech zavěšené na řetízku. Právě správně zvolené doplňky dokážou celkově doladit koupelnu do pohodové finální podoby.