Legendy Sportu


1.      Wayne Gretzky
Kanadská hokejová legenda, kterou si mnozí dovolí nazývat nepřekonatelnou a nezbývá než jim to odkývat, Gretzky má totiž neuvěřitelných 2857 kanadských bodů za 1487 odehraných zápasů pro srovnání druhý Jaromír Jágr má v současné době 1895 bodů za 1674 odehraných zápasů.

To dělá průměr skoro dva body na jedno utkání. Zkuste si představit že máte jistotu nejméně dvou branek v každém zápasu co odehraje váš oblíbený tým. Wayne Gratzky dodnes drží kolem 60 rekordů NHL. Například jako jediný hráč v historii sesbíral v sezoně 200 a více bodů a to dokonce 4 krát !

2.      Giacomo Agostini
Nedoceněná legenda motosportu i takto by se dal schrnout Giacomo Agostini největší legenda MotoGP a i závodů Isle of Man TT. Tento muž výhrál přes 120 závodů, což se mu povedlo i přez jeho nenápadnou první sezonu která se jela v roce 1965 a ve které se jevil spíše podprůměrně.

Vše odstartovala až sezona 1968, která byla jeho první vítěznou sezonou a odstartovala šňůru vítězství. Později se tento jezdec přesunul do Formule 2, ale bez žadného většího úspěchu. Naštěstí titul mistra všeho co má dvě kola už mu nikdo nevezme.

3.      Mike Tyson
Ano nikdo jiný než železný Mike Tyson, šampion těžké váhy WBC, WBA a IBF. I když je velmi těžké, až skoro nemožné říct jaký boxer je nejlepším boxerem všech dob. S největší pravděpodobností by to byl Mike Tyson, nejmladší držitel 3 titulů mistra světa v těžké váze.

Dokonalá technika a surová síla z něj dělaly postrach všech soupeřů. Dodnes K.O. která uštědřil sou považovány za jedny z nejbrutálnějších ve světě boxu. I když Mike prožil neslavný konec kariéry a mnohým nesportovcum uvízl v paměti jako kousač uší, byl Mike geniální boxer a své 3 tituly si naprosto s přehledem zasloužil.

4.      Diego Maradona
Tento Argenský fotbalový hráč, který nad všemi ve své generaci o třídu vynikl, se zapsal do podvědomí veřejnosti jako nejlepší fotbalový hráč všech dob. Byl to Messi své doby. S Messim má více společného, než jen malou výšku a nízké těžiště. Oba totiž v nejlepších letech své kariéry oblékali dres Barcelony. Maradona se proslavil i v negativním slova smyslu.

Například termínem boží ruka, který označuje gól vstřelený rukou na mistrovství světa v Mexiku roku 1986 a který rozhodčí uznali. Maradona tuto branku dlouhá léta obhajoval jako regulerní ale v roce 2002 se přiznal že gól opravdu dal rukou a tak sebral Anglii šanci na titul. Bohužel se také proslavil jako velký uživatel kokainu.