Legendy Sportu


1.      Wayne Gretzky
Kanadská hokejová legenda, kterou si mnozí dovolí nazývat nepřekonatelnou a nezbývá než jim to odkývat, Gretzky má totiž neuvěřitelných 2857 kanadských bodů za 1487 odehraných zápasů pro srovnání druhý Jaromír Jágr má v současné době 1895 bodů za 1674 odehraných zápasů.
hokejisti u brány
To dělá průměr skoro dva body na jedno utkání. Zkuste si představit že máte jistotu nejméně dvou branek v každém zápasu co odehraje váš oblíbený tým. Wayne Gratzky dodnes drží kolem 60 rekordů NHL. Například jako jediný hráč v historii sesbíral v sezoně 200 a více bodů a to dokonce 4 krát !

2.      Giacomo Agostini
Nedoceněná legenda motosportu i takto by se dal schrnout Giacomo Agostini největší legenda MotoGP a i závodů Isle of Man TT. Tento muž výhrál přes 120 závodů, což se mu povedlo i přez jeho nenápadnou první sezonu která se jela v roce 1965 a ve které se jevil spíše podprůměrně.

Vše odstartovala až sezona 1968, která byla jeho první vítěznou sezonou a odstartovala šňůru vítězství. Později se tento jezdec přesunul do Formule 2, ale bez žadného většího úspěchu. Naštěstí titul mistra všeho co má dvě kola už mu nikdo nevezme.
motorkář v zatáčce

3.      Mike Tyson
Ano nikdo jiný než železný Mike Tyson, šampion těžké váhy WBC, WBA a IBF. I když je velmi těžké, až skoro nemožné říct jaký boxer je nejlepším boxerem všech dob. S největší pravděpodobností by to byl Mike Tyson, nejmladší držitel 3 titulů mistra světa v těžké váze.

Dokonalá technika a surová síla z něj dělaly postrach všech soupeřů. Dodnes K.O. která uštědřil sou považovány za jedny z nejbrutálnějších ve světě boxu. I když Mike prožil neslavný konec kariéry a mnohým nesportovcum uvízl v paměti jako kousač uší, byl Mike geniální boxer a své 3 tituly si naprosto s přehledem zasloužil.

4.      Diego Maradona
Tento Argenský fotbalový hráč, který nad všemi ve své generaci o třídu vynikl, se zapsal do podvědomí veřejnosti jako nejlepší fotbalový hráč všech dob. Byl to Messi své doby. S Messim má více společného, než jen malou výšku a nízké těžiště. Oba totiž v nejlepších letech své kariéry oblékali dres Barcelony. Maradona se proslavil i v negativním slova smyslu.

Například termínem boží ruka, který označuje gól vstřelený rukou na mistrovství světa v Mexiku roku 1986 a který rozhodčí uznali. Maradona tuto branku dlouhá léta obhajoval jako regulerní ale v roce 2002 se přiznal že gól opravdu dal rukou a tak sebral Anglii šanci na titul. Bohužel se také proslavil jako velký uživatel kokainu.

4.1/5 - (10 votes)