Mužská ješitnost – váš trumf v rukávu

V každém muži je neuvěřitelný kus ješitnosti. Ta je na jednu stranu velmi nepříjemnou vlastností, ale na druhou stranu se jí dá mnohdy účelně využít. Stačí jen vědět, jak na to. Co je tedy potřeba udělat pro to, aby vám muži „zobali“ z ruky?


1.        Vyzdvihujete a oceňujte jeho dovednosti a dobré nápady

Muži, stejně tak jako malé děti, potřebují ocenění a chtějí slyšet pochvalu. Proto nezapomínejte na vyzdvihnutí všeho, co udělá dobře. Bude se cítit nepostradatelný a nenahraditelný, polechtáte jeho ego a pomalu ho dostanete tam, kam budete chtít a docílíte změn, po kterých sama toužíte. Bude ochotný udělat cokoliv, bude přicházet s novými nápady, vy budete spokojená a on bude mít pocit důležitosti.


2.        Dopřejte mu obdiv a uznání

Většina mužů má ráda pocit dominance (nadřazenosti). Jak mu jej dopřát? Obdivujte, obdivujte, obdivujte a uznávejte! Utvrzujte ho v přesvědčení, že bez něj byste byla v mnohých věcech bezradná, občas si „nasypte popel na hlavu“ a uznejte jeho pravdu, klaďte důraz na to, co všechno dokázal a každé jeho rozhodnutí okomentujte jako to nejlepší. Opět se bude cítit velmi důležitý a vy jej můžete nenápadně dotlačit tam, kam budete potřebovat.


3.        Přesvědčte ho, že ve srovnání s druhými je on mnohem lepší

Při cílené „manipulaci“ s mužem se dá využít soutěživosti a touhy vítězit. Srovnáme-li jeho činnosti, dovednosti a aktivity s jinými muži, a přesvědčíme-li ho o tom, že on je mnohem lepší (ne-li nejlepší J), dotkneme se jeho ega takovým způsobem, že bude fungovat ještě intenzivněji než doposud.


4.        Vsaďte se s ním za cílem vlastního uznání

Mám na mysli sázku pouze obraznou. Pokud chcete muže přesvědčit, že vaše role není také jednoduchá (zejména máte-li děti), vsaďte se s ním, že pouhý jeden den na vašem místě a se všemi vašimi povinnostmi pro něj bude maximálně vyčerpávající. Pokud na sázku přistoupí a není pokrytec, určitě uzná, že pozice manželky, matky a ženy v domácnosti není vůbec snadná.


5.        Vyvolejte v něm pocit, že on je ten jediný, kdo vás může zachránit

Potřebujete-li muže přimět k nějaké činnosti nebo aktivitě, využijte své ženské zbraně. Smutek v očích, pláč a zoufalství v něm probudí zachránce, ochotného udělat pro vás vše, aby vám pomohl a vytrhl trn z paty.

Všechny tyto rady jsou velice účinné a dokážou vám v přiměřené manipulaci s mužem velmi pomoci, avšak všeho s mírou. Dbejte na to, abyste to s chválou, uznáním, obdivem a srovnáváním nepřehnala. Mohlo by pak dojít k opačnému účinku. Z muže by se stal sobecký ignorant, zahleděný do sebe a bez snahy pomoci, vyhovět nebo vyjít vstříc.