Nejsem tak bohatý, abych si mohl kupovat levné věci


Toto heslo pamatuje již několik desítek let a najdeme na něm určitě něco pravdivého.
Zlevněné zboží je vyhledávané díky své výhodné ceně. Ale u některého zboží, především toho potravinářského, byste měli být obezřetní, někdy je lépe si za kvalitu připlatit. Ne vždy ale platí pravidlo, že co je levné, je šmejd a nejlepší je jen to nejdražší. Orientovat byste se měli na vyzkoušené zboží, pokud na něj narazíte za výhodnou cenu, než ho běžně kupujete, jistě bez něj domů neodejdete. Také záleží na prodejci zboží, zda je solidní a nechce se za každou cenu něčeho zbavit.
černý pátek.jpg
Novoroční výprodeje vládnou světem
Celosvětovým trendem jsou výprodejové akce na zboží, které začínají běžet hned po vánočních svátcích. Jedním z důvodů je, aby se obchodníci zbavili starých kolekcí a také udělali ve skladových prostorách místo pro zboží nové. Pro kupující se tak naskýtá možnost výhodného nákupu, někdy i s výraznou slevou. V tomto případě je dobré být i tak trochu ve střehu a ověřit si skutečnou hodnotu zboží, někdy se může stát, že „sleva“ je jen lákadlem pro kupujícího a nic výhodného na ní není. Na obranu prodávajících nutno říci, že dle statistik je jich většina poctivých a dodržujících zákon a zboží nabízí skutečně se slevou. Na toto je přísně dohlíženo ze strany České obchodní inspekce a šizení by se v případě odhalení mohlo  prodávajícímu docela prodražit.
nakupující dívka.png
Na co si dát pozor
Vždy by měla být čitelná původní cena u zboží. Pokud se týká reklamace, ta platí stejně u zboží zakoupeného za cenu původní i sníženou díky slevě, pokud by vám byla nabízena záruka jen na několik málo měsíců, je to proti zákonu a určitě se braňte. Výjimkou je zboží s vadou, se kterou by měl být zákazník předem srozuměn ještě před samotnou koupí.
Jak to opravdu je s úsporou díky slevě
Pokud něco opravdu nutně nepotřebujete, je dobré si počkat na nějakou tu slevičku, někdy se může pohybovat i kolem 50%, a to se týká hlavně elektroniky a značkového oblečení.