Sedací pytel dokáže ulevit bolavým zádům

Sedací vaky a pytle se opět vrací do popředí zájmu. Proč tomu tak je? Na tuto otázku neexistuje exaktní odpověď, ale můžeme se domnívat, že je to zásluhou současného sortimentu vybavení interiérů, který nám určili před několika lety designéři a módní návrháři. Současný strohý a nepohodlný styl sedacích souprav, pohovek a křesel není vyhovující z hlediska ergonomie, výrobky se sice ladí do stylu šedesátých let, takže připomínají zmodernizované retro, ale s pohodlím nemají mnoho společného.
Posadit se do sedacího pytle http://www.beanbag.cz/sedaci-vaky-duo znamená ulevit veškerému svalstvu, a to dokonce i vnitřním břišním a zádovým svalům, které bývají namáhány při častém přesedání na nepohodlných židlích.
dvě nepohodlná béžová křesla
Úleva při posezení je natolik velká, že dala lidem podnět k obnovení tradiční výroby sedacích vaků, která započala v Evropě a později i v zámoří na konci 60. let. Tehdy šlo o první nesmělé krůčky ve výrobě sedáků, byly plněné převážně polystyrenovou drtí, ale v Československu se již v této době začalo experimentovat s polystyrenovými kuličkami. Označují se zkratkou EPS a jsou dosud nepřekonaným materiálem výplně všech výrobků tohoto druhu, které jsou dnes na trhu k dispozici.
Výhodou současných výrobků je obrovská škála různých tvarových variací, barevných kombinací, vzorů, a samozřejmě i druhů potahů. Nejlépe se prodávají potahy z nylonového a polyesterového vlákna. Nylon je velmi pevný a odolá i nešetrnému zacházení, polyester je zas velice příjemný na dotek, hebký, a snadno se udržuje v čistotě, zvláště, je-li možné potah vyprat v pračce.
nepohodlná sedací souprava

Generační paradox

Sedací vaky jsou vhodné pro každého, od malých batolat až po seniory. Ti se však mnohdy dívají na tyto nezvyklé výrobky s despektem – jednak jsou zvyklí na klasický standard běžných křesel a pohovek, a pak jim připadají příliš nízké. Pravdou je, že se z nízkého posezení starším lidem hůře vstává, ale paradoxně právě jim nejvíce pomáhá k regeneraci kloubů a svalových tkání měkké a pohodlné posezení na polystyrenových kuličkách.