Zářivý svět barev

Barvení vlasů není zase taková věda, kterou byste nezvládli sami doma. Budete vypadat, jako byste právě přišli od profesionální kadeřnice, dokonalost vašich vlasů bude obdivovat široké okolí. Obarvěte se sami a bez chybičky, ovšem dodržujte při tom pár zásadních pravidel.
Barvy na vlasy vám dnes nabízejí velmi široké a pestré možnosti, nad kterými se bude všem kadeřníkům a koloristům točit hlava. Barvy na vlasy se promítají nejen do klasických účesů, ale také do tematických, čehož mohou využít třeba nevěsty.

Barva je základ
Než se pustíte do domácího barvení vlasů, měli byste si vybrat správný odstín barvy. Je nohem lepší, když ho budete vybírat podle vzorníčku, než podle obrázku na krabičce. Sáhněte raději po světlejším odstínu, neboť barvy pro domácí barvení jsou o něco více agresivnější než ty, které používají profesionální kadeřnice. Většinou jimi docílíte mnohem tmavšího odstínu, než jste původně zamýšleli.
Než si barvu koupíte, nejprve se zamyslete, na jak dlouho by vám měla vydržet.

Druhy barev
1.       Permanentní barvy – jsou vhodné pro trvalejší a dlouhodobější změnu. Vydrží dlouho a neměly by se snadno vymývat. Balení této barvy obsahuje amoniak a peroxid vodíku, které je nutné před nanesením pořádně smíchat. Tyto barvy se však moc nehodí pro oslabené a poničené vlasy.
2.       Postupně smývatelné barvy – jsou podobné těm permanentním, ale neobsahují amoniak, proto jsou mnohem šetrnější. Vydrží zpravidla 25 umytí, přičemž se barva postupně vymývá. Ocení je především ten, kdo touží po změně barvy a nechce řešit odrosty.

3.       Snadno smývatelné barvy – jsou vhodné pro toho, kdo chce oživit svou přirozenou barvu vlasů, nebo si chce třeba jen vyzkoušet, zda by mu neslušel jiný odstín. Tyto barvy vydrží asi 8 umytí.
Při použití barev se vždy držte konkrétního návodu na použití, který je na obalu nebo přiložen v krabičce!