Dřevo v interiéru

Dřevo je hodně univerzální materiál, který se využívá jak při stavbě domu, tak i při práci na interiérech našeho domova. Máme doma dřevěný nábytek, dřevěné obložení, dřevěné podlahy… Co to sladit tak, aby náš domov vypadal opravdu dobře? Dřevo má velké účinky na naši psychiku, působí na nás teplým dojmem a často jej většina z nás vnímá jako opravdu příjemné. V interiérech se využívají všechny možné druhy dřeva, měkké, tvrdé ale i exotická dřeva, která se hůře shání.dřevěný nábytek.jpg
Měkké dřevo v interiéru
Měkké dřevo má výhody i nevýhody. Výhodou je především nízká váha nábytku a dalších dřevěných doplňků, které v interiéru můžete mít. Výhoda je třeba i u poliček, které tím pádem nekladou takové nároky na závěsný systém na stěně. Má ale i spoustu nevýhod, třeba tu, že se rychleji opotřebovává, než jiné druhy dřeva. Ale tomu odpovídá jeho cena. Měkké dřevo není vhodné na všechno, třeba na podlahy se opravdu nehodí, velice rychle by se totiž zničilo.
Tvrdé dřevo
Tvrdé dřevo má velké možnosti využití v interiéru i v exteriéru. V interiéru se dřevo využívá především na dřevěné podlahy, obložení stěn ale třeba i na nábytek, který je pak opravdu těžký ale pro změnu zase hodně vydrží. Stejně tak třeba schodiště. Skvěle vypadají točité schody kmkdesign z tvrdého dřeva. Tvrdé dřevo je sice trochu dražší než to měkké ale má velkou trvanlivost a navíc vypadá skvěle.dřevěná podlaha.jpg
Exotická dřeva
Pokud nemáte vyloženě tradiční interiér, pak se nebojte využít exotické druhy dřeva, které se k nám dováží. Využívá se především na obložení stěn a dekorace do bytu či domu, můžete z něj mít ale třeba i schodiště, nebo nábytek. Jen musíte počítat s vyšší pořizovací cenou a náročnější údržbou.
Ať se rozhodnete pro jakékoli dřevo v interiéru, měli byste se o něj vždy dobře starat, lakovat jej a pečovat o něj. Pravidelně také dřevo voskujte či olejujte, čímž se bude dřevo lépe udržovat.