Sazka Olympijský víceboj a Olympiáda dětí a mládeže


Slyšeli už jste někdy v minulosti o Sazce Olympijského víceboje nebo Olympiádě dětí a mládeže? Pokud ne, buďte si jisti, že budete velmi překvapeni, co tyhle dvě aktivity s vašimi dětmi dokáží.
běžící holky

Sazka Olympijský víceboj vznikla jako aktivita dvou společností. Je určená pro děti základních škol nebo gymnázií. Jejich cílem je snaha přimět děti dělat také konečně něco jiného, než celé dny prosedět u počítače, tabletu nebo telefonu. Chtějí ukázat, že sport jde brát také jako zábavu a ne povinnost. Jejich hlavním cílem je zařadit sport do zdravého životního stylu našich ratolestí.


Výhodou je, že se může zapojit opravdu každá škola a pro každou školu jsou připraveny dva programy, do kterých se mohou žáci zapojit. Ti nejlepší mohou následně získat diplom nebo odznak.

A co takhle Olympiáda dětí a mládeže? O té jste někdy slyšeli?


Olympiády se mohou zúčastnit jak mladší tak i starší žáci. Jedná se o republikové sportovní hry v České republice. Jsou rozděleny na letní a zimní hry. Zajímavostí je, že letní hry bývají pouze v lichých letech, zatímco zimní v těch sudých. Atmosféra zde bývá vždycky opravdu úžasná.  Děti mají možnost zažít to, co se odehrává na běžných Olympiádách. Ať už se jedná o zapálení olympijského ohně nebo slavnostní ceremoniály.


Na letních olympiádách je možné soutěžit ve sportech, jako je fotbal, badminton, tenis, plavaní, nohejbal a mnohé další. V těch zimních to je pak lyžování, lední hokej, krasobruslení apod.

Poslední letní olympiáda se konala v letošním roce, konkrétně v červnu a to v Jihomoravském kraji. Na další letní olympiádu si musíme počkat až do roku 2019.
běh kluka

Poslední zimní olympiáda se konala v roce 2016 a to konkrétně v kraji Ústeckém. V roce 2018 se můžeme těšit na zimní olympiádu, která se bude konat v kraji Pardubickém, konkrétně na přelomu ledna a února.

Pokud byste se alespoň chtěli podívat, jak taková dětská olympiáda vypadá, určitě neváhejte a zajeďte se podívat.