Sportem ku zdravý nebo o zdravý, záleží jen na vás

Všichni známe problémy spojené s vrcholovým sportem, stačí zapnout jakékoliv sportovní zpravodajství a už se na nás valí informace, že ten fotbalista má problémy s kolenem, onen hokejista má zase potíže s vazy a tak podobně. U jakého sportu si je třeba dávat pozor na zranění a jaký vás naopak udrží v pohodlné kondici bez většího strachu o vaše tělo. To si pojďme říct v následujícím článku.

Na co je si třeba dávat pozor

Nejdůležitější ze všeho je správné protažení a to před jakýmkoliv sportovním výkonem.Na nic snad nemůže být kladen větší důraz, můžete tak předejít velice nepříjemným zraněním vyžadující dlouhodobou rekonvalescenci od natažených svalů až po utrženou achylovu patu.

Měly bychom mít také na paměti, že nejvíce zranění je v kolektivních sportech kde nejste odkázán jen na své schopnosti, ale i na slušnost a technické dovednosti soupeře. Každý kdo hrál fotbal dostal jak se říká lidově kosu a někteří si dokonce odnesli na kosu bolestivou památku. Pokud máte před sebou důležité fyzické testy nebo chcete být na dovolenou fit, určitě by jste se měly vyhnout starému dobrému fotbálku a i jiným týmovým sportům s velkou pravděpodobností kontaktu tělo na tělo.
 
Ve zdravém těle zdravý duch
Dost bylo strašení. Je třeba se také podívat na sporty které vás hodí do formy a šance na zranění při jejich provozování je malé.Ideálním sportem pro opatrné sportovce a lidi kteří se chtějí dát do formy bez většího rizika je plavání a běh.

Nejen že kondice jde rychle nahoru, takže budete z vašeho progresu radostní již po měsíci, ale zároveň i pomáháte tělu místo toho abyste ho huntovali. Například plavání je velice dobré na nápravu zad zkřivených dlouhým sezením za počítačem.

Pokud ale chcete i svaly a ne jen kondici ideální je pro vás cvičení s vlastním tělem. Oproti tomu  činky u kterých když nezvládáte techniku jsou spíše ke škodě než užitku. Cvičení s vlastní vahou vám dovolí jen tolik co vaše tělo snese a když vytrváte budete mnohem silnější než lidé co po práci chodí do drahého fitness centra.

V tomto případě jsou ideální kliky, sedy-lehy a samozřejmě shyby. Krásné na tom je, že se dá cvičit všude, kdykoliv a hlavně zadarmo s menší pravděpodobností úrazu nebo kýly. Je to sice delší cesta než zvedání železa, ale určitě vám za to vaše tělo poděkuje, že mu nenakládáte více než je zvyklé nést. Sportu zdar !